DRUGOKLASIŚCI W ZATORLANDZIE

16 czerwca uczniowie klas drugich odwiedzili Park Rozrywki ZATORLAND. To wyjątkowe miejsce podzielone jest na kilka stref. Pierwszy na trasie wędrówki był Park Ruchomych Dinozaurów. Mali odkrywcy mieli okazję spotkać na swojej drodze naturalnej wielkości dinozaury, które żyły na naszej planecie miliony lat temu. Większość okazów groźnie się poruszała, wydawała przerażające odgłosy, a niektóre oryginalnie i zaskakująco reagowały na zwiedzających. W Parku Owadów uczniowie odkryli fascynujące gatunki owadów z całego świata. Obserwując okazy w dużym powiększeniu, poznali szczegóły budowy ich ciała. Podczas rejsu tramwajem wodnym w Parku Mitologii, drugoklasiści obserwowali wyeksponowane na jeziorze postacie i bóstwa z mitologii greckiej. Przepływając obok nich poznawali szczegóły mitologicznych opowieści. Niezwykłą przygodę uczniowie zakończyli w kinie 5D, zwanym symulatorem rzeczywistości. Dzięki trójwymiarowemu obrazowi i efektom specjalnym, wszyscy mogli poczuć się częścią niesamowitej historii dinozaurów, oglądanej na ekranie.

To była wspaniała podróż i wielka przygoda

M. Dworczyńska

D. Gwizdż

Powiązane zdjęcia: