To już lato!

To już lato!

Na uroczystej akademii zakończenia roku szkolnego 2022/23 zostały rozdane jakże upragnione cenzurki.

Pan Dyrektor Jakub Wiśniewski wręczył świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy solidną, całoroczną nauką zapracowali na ten przywilej.

Ceremonia ta miała szczególne znaczenie dla klas ósmych, dla których było to ostatnie spotkanie w gronie swoich klas, wychowawców, dyrekcji i grona pedagogicznego. Nie zabrakło wzruszających momentów ale również powodów do uśmiechu. A to za sprawą iście hollywoodzkiej Gali przygotowanej przez klasę 7a. Po raz pierwszy w historii zostały wręczone statuetki Złotego Pióra Adasia (na cześć Adama Mickiewicza – patrona naszej szkoły). Otrzymali je uczniowie klas ósmych, wybrani w tajnym głosowaniu „Akademii”. I tak nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali: Niezawodny Przyjaciel-Lena Arnold, Strażnik Tajemnic-Julia Pastusiak, Łowca Medali-Otylia Malina, Pogromca Wirusów-Zuzanna Bronikowska, Władca Czasu-Julia Bilska, Kolekcjoner Słów-Oliwier Osys. Uroczystą Galę uświetniły utwory w wykonaniu uczniów kl 7a i chóru szkolnego pod kierownictwem pana Bartłomieja Ślefarskiego.

Teraz możemy oddać się jakże potrzebnemu wszystkim wypoczynkowi. Ale wakacje nie zwalniają od myślenia-zachowajcie bezpieczeństwo podczas waszych wakacyjnych wojaży. Przywieźcie mnóstwo ciekawych wrażeń!

I do zobaczenia 1 września!

Jolanta Cecherz