Narodowe święto Niepodległości.

11 listopada to święto narodowe, które ma przypominać, jak wielkie znaczenie ma dla nas wolność i suwerenność. To czas wspólnego świętowania wszystkich Polaków. Nasza szkoła organizuje w tym dniu wspólne świętowanie z mieszkańcami Ostrów Górniczych w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny zaśpiewamy wspólnie z mieszkańcami Ostrów Górniczych hymn narodowy, a później zapraszamy wszystkich do obejrzenia widowiska patriotycznego pt. „Nasza Niepodległa”. Oprócz krótkiego rysu historycznego, scenki teatralnej i pięknych wierszy, występ urozmaici chór szkolny i balet. Dekoracje stanowić będą plakaty o tematyce odzyskania niepodległości wykonane przez naszych uczniów na lekcjach plastyki.

Powiązane zdjęcia: