Wycieczka klas 6a i 4a do studia filmowego Alvernia Planet

W dniu 20.11.2023 dzieci odwiedziły bardzo ciekawe miejsce- Studio Filmowe Alvernia Planet .Zwiedzanie studia obejmowało:

prezentację unikalnej na skalę światową architektury studia Alvernia Planet; spacer przeszklonymi łącznikami i tajemniczymi korytarzami ; wizytę w jednej z 2 największych hal zdjęciowych kompleksu Alvernia Planet gdzie powstało wiele produkcji filmowych, reklamowych oraz wydarzeń artystycznych;; wizytę w wyjątkowym kinie gdzie w przestrzeniach z certyfikatem Dolby Premier odbywa się postprodukcja dźwięku w filmach. Warsztaty edukacyjne poświęcone produkcji filmowej dostarczyły nam odpowiedzi na wiele pytań. Dowiedzieliśmy się np. czym jest plan filmowy i kto jest kim na planie dużej produkcji; czym zajmuje się pion scenograficzny i jak powstaje scenografia do filmu; jak tworzy się efekty specjalne – czyli jak pokazywane jest na ekranie to czego w normalnych warunkach sfilmować się nie da; jak wygląda ich praca kaskaderów podczas kręcenia scen walk, wypadków, pościgów czy upadków z dużej wysokości; jak wygląda realizacja profesjonalnego udźwiękowienia filmu w certyfikowanym studiu najwyższej jakości.

Niestety wewnątrz studia nie mogliśmy robić zdjęć. Jednak na pamiątkę wizyty zostaliśmy fotograficznie „teleportowani” w różne ciekawe miejsca.

Powiązane zdjęcia: