Obchody Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia ale w naszej szkole świętujemy go przez cały tydzień. W tym roku hasło światowego Dnia Ziemi brzmi „Planeta vs Plastik”. W akcję zaangażowana jest cała społeczność szkolna. Już w poniedziałek w młodszych klasach odbyły się zajęcia poświęcone tej tematyce m.in. kl. 1a przygotowała piękne plakaty pt. : „Ratujemy naszą planetę!”. Młodsi uczniowie wzięli także udział w konkursie plastycznym : Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów. We wtorek uczniowie kl. 1-3 spotkali się z panem leśniczym aby posłuchać gawędy o lesie. Na korytarzach szkoły, dzięki gazetkom przygotowanym przez klasy starsze, można było zapoznać się z różnorodnymi informacjami dotyczącymi ochrony Ziemi . W środę informacje zawarte w gazetkach posłużyły do rozwiązania quizu w grze terenowej z QR kodami. Członkowie redakcji EkoStylu przygotowali także ciekawe materiały tematyczne, do zapoznania z którymi zapraszamy w zakładce naszej strony internetowej. Święto ZIEMI to w kalendarzu jeden dzień ale my chcemy pamiętać i dbać o NIĄ przez cały rok , do czego zachęcamy wszystkich!

Zespól ds. Działań Ekologicznych