„MAMO, TATO TO JA. Świat nastolatka”

Sosnowieckie Centrum Sztuki zaprasza na wystawę:

MAMO, TATO TO JA. Świat nastolatka”

Otwarcie wystawy: 15 września 2023, godzina 17.00

Wystawa jest próbą przybliżenia perspektywy skomplikowanego świata nastolatków, uznawanych za najbardziej niezrozumianą grupę społeczną. Do udziału w projekcie zaproszonych zostało kilka nastoletnich osób, które podzieliły się własnymi refleksjami na temat ich doświadczeń związanych z funkcjonowaniem w środowisku rodzinnym, w szkole i pośród rówieśników.

Elementarną ideą prezentowanej ekspozycji jest nakreślenie charakterystyki funkcjonowania adolescentów, a zwłaszcza, wynikających z cyklu rozwojowego, problemów, z którymi się borykają.

Wystawa uzupełniona została aneksem prezentującym wyniki badań dotyczących kondycji psychicznej nastolatków, przeprowadzonych wśród młodzieży wiosną 2023 roku, z inicjatywy Wydziału Kultury i Promocji Miasta Sosnowiec.

Elementem spajającym ekspozycję jest prezentacja plakatów autorstwa Jakuba Zasady – znanego plakacisty młodego pokolenia, autora plakatów społecznych, muzycznych, filmowych, a także współzałożyciela grupy filmowej Hafciarka, działającej na pograniczu sztuki wideo i filmu.

Wystawa będzie prezentowana do 17 grudnia 2023 r.

Jolanta Skorus – autorka wystawy

Ada Pionka – opracowanie graficzne wystawy

Paweł Pytel – opracowanie graficzne ekspozycji zewnętrznej

Powiązane zdjęcia: