Zielone Innowacje dla Szkół

Urząd Miejski w Sosnowcu oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami byli organizatorami konkursu „Zielone Innowacje dla Szkół”. Celem konkursu było zaktywizowanie młodzieży do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu, a także rozwijanie kreatywności i wspieranie zielonych innowacji. Jak pamiętacie uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie i oto nasz projekt otrzymał wyróżnienie! Magda, Olga, Zosia, Zuzia i Jan z kl 8a, jako grupa EkoOstrowy, pod okiem p. Jolanty Cecherz, Bożeny Oświęcimskiej i Joanny Piekarz stworzyli koncepcję pt.„ Zielona ściana – Płuca szkoły”. Do jej realizacji będą potrzebne zielone kwiaty doniczkowe i właśnie je dostarczył sponsor LEROY MERLIN.

Uroczyste wręczenie nagród i certyfikatów uczestnictwa odbyło się 15 września br. w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu . Laureaci odebrali wyróżnienie z rąk Pana Zbigniewa Byszewskiego- wiceprezydenta Sosnowca.

Teraz czas przystąpić do wykonania projektu i tu grupa EkoOstrowy liczy na wsparcie całej szkolnej społeczności!

Jolanta Cecherz

Powiązane zdjęcia: