Dzień uśmiechu :)

W dniu 6 października 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest corocznie od 1999 roku – w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia jest Harvey Ball, który jest autorem symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. W naszej szkole w tym dniu uśmiechy pojawiły się na drzwiach do klas, twarzach uczniów i nauczycieli, a nawet w zeszytach!

Uśmiechanie się ma wiele zalet, do których z pewnością można zaliczyć pozytywny wpływ na nasz organizm – uśmiech zmniejsza poziom stresu, angażuje przy tym liczne mięśnie twarzy oraz stymuluje wydzielanie hormonów szczęścia. A dodatkowo – nasz uśmiech wpływa pozytywnie na ludzi wokół nas!

“Jeśli zobaczysz kogoś bez uśmiechu daj mu jeden ze swoich”

Z okazji Dnia Uśmiechu życzymy wszystkim powodów do uśmiechania się codziennie!

Samorząd Uczniowski

Powiązane zdjęcia: