13 października – Szkolny Dzień Gier Planszowych

Oto jak przebiegał Dzień Gier Planszowych w naszej szkole.

Jakie są zalety planszówek?

Do głównych zalet należą: rozwój wyobraźni i twórczego myślenia, ćwiczenie pamięci oraz rozwój inteligencji, gry są też doskonałym ćwiczeniem spostrzegawczości. Regularne granie jest też doskonałym treningiem logicznego myślenia.

Gry planszowe rozwijają zdolności organizacyjne, uczą współpracy i zasad uczciwości, uczą planowania, opracowywania różnych strategii działania a także organizowania zarówno czasu, jak i przestrzeni. Niektóre planszówki uczą współdziałania z innymi graczami, bowiem tylko współpracując możemy osiągnąć zamierzony cel.

Z tej okazji w najbliższy piątek (13 października) zorganizujmy Szkolny Dzień Gier Planszowych przynieś do szkoły swoją ulubioną grę i zorganizuj rozgrywkę w swojej klasie.

Powiązane zdjęcia: