Wycieczka klasy 5a

W dniu 16.10. uczniowie klasy 5a wraz z nauczycielkami – panią Jolantą Cecherz i panią Karoliną Nocoń – wzięli udział w wycieczce do Teatru Ateneum oraz na Stadion Śląski.

W Śląskim Teatrze Lalki i Aktora “Ateneum” uczniowie uczestniczyli w warsztatach z cyklu “Teatr na godzinie wychowawczej”, w ramach których wykonywali różnorodne ćwiczenia aktorskie. W tracie warsztatów uczniowie mieli za zadanie na przykład odegrać rolę różnych sprzętów domowych – między innymi tostera, pralki, czy miksera. Następnie grupa została oprowadzona po teatrze – była to możliwość zwiedzenia sceny, ale także pomieszczeń, do których widzowie nie mają wstępu – między innymi garderoby aktorów. Ostatnia część warsztatów związana była z lalkami, którymi posługują się aktorzy. Uczniowie mieli okazję obejrzeć różnego rodzaju lalki: marionetki, pacynki, czy kukiełki, a następnie mogli spróbować swoich sił w poruszaniu nimi.

Drugą część wycieczki stanowiło zwiedzanie Stadionu Śląskiego w Chorzowie. W tak zwanym Kotle Czarownic uczniowie z panią przewodnik pokonali dłuższą trasę zwiedzania, która prowadziła przez szatnię zawodników, SPA, arenę główną stadionu, lożę VIP, galerię i salę muzealną oraz komisariat policji.

Karolina Nocoń

Powiązane zdjęcia: