Sukces naszych uczennic w programie “Ludzie ludziom…

Nasze uczennice: Zuzanna Ziętek, Paulina Sobota i Olga Wartak podjęły wyzwanie i przy wsparciu Pani Anny Korolow –Adamczyk i  Pani Marty Lipińskiej  nagrały spot pod tytułem „Przemoc widziana oczami młodzieży”. Uczennice zajęły 3 miejsce i zostały nagrodzone 16.10. 2023 roku podczas Finałowej Gali  w Teatrze Dzieci Zagłębia. https://www.facebook.com/arkadiuszchecinskipl/videos/211505001959184/?extid=NS-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C

Od marca do października 2023 roku uczniowie aktualnej klasy ósmej brali udział w zadaniach realizowanych w ramach projektu „Ludzie ludziom … – budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie”.

W ramach projektu 29.04 2023 roku wzięliśmy udział w grze terenowej oraz biegu na orientację zorganizowanych w Parku im. Jacka Kuronia. 

29.05.2023 roku Pedagog szkolny oraz Dyrektor uczestniczyli  w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w szkoleniu dotyczącym hejtu, cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej i aspektu psychologicznego przemocy w sieci. 

31.05. 2023 roku  uczestniczyliśmy w „Marszu przeciwko przemocy” który przeszedł ulicami Sosnowca.  Nasi uczniowie godnie nieśli przygotowane transparenty z hasłami przeciwko  przemocy.

Następnie gościliśmy w naszej szkole Kuratorów Sądowych, którzy uświadomili młodzieży jakie zagrożenia niesie za sobą przemoc psychiczna i jak jej przeciwdziałać.  Przewodnie hasło spotkania: Pamiętaj! Nie reagujesz akceptujesz!!!

Powiązane zdjęcia: