Pasowanie na czytelnika

4 marca 2024r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy 1b zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Po takim wprowadzeniu, dzieci zobowiązały się do szanowania książek, korzystania z ich mądrości i sumiennego wypełniania obowiązków czytelnika.

Świeżo upieczeni czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowe książki pt. ”Wnuczka antykwariusza”. Książki te, nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’’.

Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

Marta Patyk