Laboratorium chemiczne

Spór o to, który metal jest bardziej aktywny chemicznie, a który mniej został rozstrzygnięty na zajęciach w laboratorium chemicznym w Pałacu Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach. Uczniowie klasy 7a po raz pierwszy mieli okazję samodzielnie wykonywać różne doświadczenia, aby poznać właściwości chemiczne różnych metali i niemetali. Wykonywali doświadczenia według otrzymanej instrukcji, obserwowali pokazy doświadczeń. Było ciekawie i z efektami. Zobaczcie sami … http://PM kl.7a 2024.03.mp4 Powiązane zdjęcia:

Pasowanie na czytelnika

4 marca 2024r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy 1b zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, dzieci zobowiązały się do szanowania książek, korzystania z ich mądrości i sumiennego wypełniania obowiązków czytelnika. Świeżo upieczeni czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowe książki pt. ”Wnuczka antykwariusza”. Książki te, nasza szkoła otrzymała od Instytutu […]