Robimy mydełka glicerynowe – zajęcia warsztatowe w klasie 1a i 1b

W klasach pierwszych – wielkie poruszenie! Dzieci wykonywały glicerynowe mydełka. Zanim przystąpiły do pracy wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą.  „Ciekawskie pierwszaki” dowiedziały się, że substancje mogą występować w trzech stanach skupienia: stałym, ciekłym i gazowym. Miały również możliwość zaobserwowania zmian poznanych stanów. Teraz już doskonale wiedzą, na czym polega topnienie i krzepnięcie ciał.  #lekcjaHIGIENY #wirusoochrona W ramach akcji „Wirusoochrona” dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową. W ramach akcji „Wirusoochrona” dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową. Poznały zasady prawidłowego dbania o higienę rąk oraz prawidłowego mycia rąk. 

PORADNIK: Jak zrobić mydło glicerynowe Przełóż do naczynia kawałek bazy glicerynowej. Podgrzej glicerynę. Mieszaj od czasu do czasu bazę, aby szybciej się rozpuściła. Pilnuj temperatury! Do płynnej bazy dodaj odrobinę barwnika. Teraz czas na zapach – wystarczy kilka kropel olejku eterycznego. Przelej bazę do foremek.  

Pamiętaj! Częste mycie chroni nas przed wirusami!  

 

 

   

 

  

Powiązane zdjęcia: