Dzień Niezapominajki

Dzień Niezapominajki przypomina o pięknie ojczystej przyrody! Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony.

Dodatkowo „nie – zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości, do otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. Chcielibyśmy zachęcić Was do działań , które dadzą okazje do przeżywania, odczuwania przyrody i jej doświadczania – tej naszej polskiej, najbliższej, na wyciągnięcie ręki. Na naszej szkolnej gazetce zostało jeszcze kilka darmowych komplementów. Zapraszamy🙂 Zabierz dla siebie lub kogoś kogo lubisz? Uśmiechnij się! Popraw nastrój sobie lub komuś🙂

Jolanta Cecherz

Powiązane zdjęcia: