Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 29 listopada- 1 grudnia br. uczniowie kl. 8a po raz pierwszy stanęli oko w oko z prawdziwym egzaminem ósmoklasisty. Zdający pisali egzamin codziennie z innego przedmiotu: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Była to próba generalna przed oficjalnymi egzaminami , które w tym roku szkolnym odbędą się w dniach:

j. polski- 14 maja 2024r.

matematyka- 15 maja 2024r.

j. obcy (nowożytny)- 16 maja 2024r.

Uczestnicy egzaminu , tak jak na prawdziwym egzaminie, byli ubrani na galowo oraz losowali stolik, przy którym wypełniali arkusz egzaminacyjny.

Czy towarzyszył im stres? Na pewno tak, ale właśnie ten egzamin pokaże czego muszą się jeszcze nauczyć aby osiągnąć jak najlepsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty i dzięki tym wynikom dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

O egzaminie przeczytacie więcej w Strefie Ucznia: Egzamin Ósmoklasisty oraz O Szkole: Doradca Zawodowy.

Jolanta Cecherz

Powiązane zdjęcia: