Rok  Kopernika Kosmos i My

W dniu 01.12.2023 uczniowie klas 7 i 8 brali udział w wykładach on- line organizowanych przez Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego zapraszają na wydarzenie „Rok Kopernika: Kosmos i My. Program wydarzenia obejmował sesje wykładowe i dyskusję panelową dedykowane uczniom, studentom i nauczycielom chcącym poszerzać swoją wiedzę w zakresie fizyki, astrofizyki i kosmologii. W ramach wydarzenia zaproszeni naukowcy odkrywali przed uczniami nieznane fakty z młodości Mikołaja Kopernika. Zabrali uczestników w podróż przez fascynującą ewolucję Wszechświata oraz odkryli sekrety promieniowania kosmicznego i opowiedzieli o badaniach prowadzonych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego przybliżyli także nowoczesne technologie pozwalające na odkrywanie niewidocznych aspektów kosmosu i opowiedzą o kosmosie pełnym nierozwikłanych zagadek.

Powiązane zdjęcia: