Turniej Wiedzy o Trójkątach w klasie 5a

W dniu 11 grudnia klasa 5a w ramach powtórzenia wiedzy przed sprawdzianem z matematyki wzięła udział w Turnieju Wiedzy o Trójkątach. Uczniowie podzieleni na 4 zespoły uczestniczyli w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był quiz na platformie Baamboozle, w którym każda grupa kolejno udzielała odpowiedzi na wylosowane pytania, otrzymując dodatnie lub ujemne punkty. Kolejna kategoria polegała na wyborze poprawnej odpowiedzi z czterech podanych w zadaniu poprzez podniesienie tabliczki z odpowiednią literą. W finałowej turze konkursu uczniowie w swoich grupach rozwiązali 6 zadań związanych z obliczaniem obwodów lub miar kątów w trójkątach. Na koniec podliczona została punktacja i grupy otrzymały dyplomy. Zwycięskim zespołem okazała się grupa IV, w skład której wchodzili: Ada Lech, Ania Zasuń, Laura Dziedzic i Jeremiasz Świerczek.

Karolina Nocoń

Powiązane zdjęcia: