Ale KOSMOS!…

Idąc w ślady innych klas z naszej szkoły także  i my, uczniowie kl 8a, kierowani młodzieńczą ciekawością wybraliśmy się 14 grudnia br.  do Alvernia Planet- futurystycznego kompleksu 13 kopuł.  Możecie zobaczyć go jadąc autostradą A4 w stronę Krakowa – robi wrażenie jakbyśmy widzieli kolonię mieszkalną na Marsie lub co najmniej stację arktyczną. Alvernia Planet to kombinat rozrywkowy- mieszczą się tam hale filmowe, studia nagrań i cała otoczka produkcji filmowej, która stoi „poza kamerą”: budowa dekoracji, tworzenie kostiumów, makijaży, efektów specjalnych, muzyki i dźwięków. Dla nas, ósmoklasistów, którzy stoimy przed wyborem przyszłej szkoły ponadpodstawowej  wycieczka miała charakter edukacyjny- uświadomiliśmy sobie ile zawodów jest związanych z branżą filmową. Poznaliśmy również trochę tajników „filmowej kuchni” . Być  może ktoś z nas będzie chciał związać swoją przyszłość zawodową z przemysłem rozrywkowym 😊

J.Cecherz

Powiązane zdjęcia: