Policjanci z uczniami o cyberprzemocy i hejcie

Po raz kolejny dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Sosnowcu spotkali się naszymi uczniami z którymi rozmawiali na temat cyberprzemocy i hejtu. Podczas spotkania poruszyli bardzo istotny w dzisiejszych czasach problem cyberprzemocy. Język nienawiści coraz częściej dominuje na portalach internetowych z których młodzi ludzie korzystają niemal codziennie. Policjanci uświadamiali jak ważne jest zachowanie właściwych proporcji między życiem wirtualnym a rzeczywistym, kiedy zachowania w Internecie mogą stanowić przestępstwo i jakie mogą być ich konsekwencje – nie tylko prawne. Policjanci wytłumaczyli, jakie zachowania w Internecie są nieakceptowalne i zaznaczyli, by kierować się podczas korzystania z portali społecznościowych czy umieszczania komentarzy netykietą oraz aby nie umieszczać zdjęć innych osób bez ich zgody w Internecie.

Na koniec spotkania porozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Powiązane zdjęcia: